LED žárovky vyzařují méně tepla

.

Jednou z podstatných pozitivních hodnot technologie LED je úspora elektrické energie.rozsvícená sodíková výbojka.jpg

Využitelnost energie

S energetickou bilancí to u žárovek se žhavicím vláknem není nijak slavné. Většinu dodávané elektřiny totiž přemění na teplo a pouhý zlomek přijaté energie připadá na viditelné světelné spektrum. LED žárovky jsou na tom o poznání lépe, zatímco u klasických žárovek je to maximálně 8 – 10 procent, diody ji využijí z více než 90 procent. Tím se výrazně snižuje množství přijaté elektrické energie (příkon), což je samozřejmě velkým plus zejména pro zákazníky.
To se však nelíbí mnohým dodavatelům energie, kteří se o své klienty doslova přetahují, a nabízí jim také „výhodné pronájmy“ LED žárovek Lightpark. Úspora elektřiny totiž snižuje zisky dodavatelským subjektům a ti by neradi o své příjmy přišli.
Buďte však obezřetní a raději investujte své prostředky do vlastnictví, nikoli pronájmu. Ceny LED žárovek jsou dnes velmi nízké a výběr je natolik pestrý, že si můžete zvolit zdroj světla přímo na míru. Výrobky mají velmi dlouhou životnost v řádu desítek tisíc hodin provozu a při výběru některého ze značkových výrobků nemůžete šlápnout vedle.rozsvícená žárovka v objímce.jpg

Nevýhody zejména u neznačkových výrobků

Tato technologie je postavená na elektronických prvcích výkonných čipů s integrovanými obvody. Velmi však záleží na tom, jak byly vyrobeny – v jakých podmínkách, s jakou pečlivostí a s jakým technologickým zázemím. Můžete se tedy setkat při výběru vhodného zdroje světla s velkým rozpětím jak ceny, tak i kvalitativní úrovně. Ta se může projevit rozdíly ve světelném toku, kolísáním intenzity světla a také v životnosti.
Neměli bychom tedy sázet na výrobky „no name“ z asijské produkce, ale raději na značkové modelové řady Philips, Osram, Tungsram apod. Vykazují velmi malé procento reklamací, a když už k reklamaci dojde, je vyřízena ke spokojenosti zákazníka.

.
.

Related posts