4 důvody, proč pít pravidelně čaj


Máte rádi čaj? Určitě existuje nějaký druh, který vám chutná. Čajů je totiž spousta druhů a je jasné, že ne každý vám zachutná. Možná vybíráte špatné čaje. Místo toho, abyste si kupovali levné, sáčkové čaje v supermarketu za pár korun, investujte trochu víc a zakupte si kvalitní čaje. Uvidíte, že rozdíl v chuti je enormní. A nyní se podíváme na čtyři důvody, proč byste rozhodně měli zařadit čaj pravidelně do svého pitného režimu.

Hubnutí

Hubnete nebo si říkáte, že by bylo na čase shodit pár kilo? A věděli jste, že k tomu vám mohou dopomoci právě čaje? Látky, které jsou obsaženy v některých druzích čaje podporují metabolismus a urychlují proces hubnutí. Kromě toho při pití čerpáte i další benefity těchto čajů, takže pro hubnutí jsou skvělé. Navíc vás skvěle osvěží a hydratují. Pro podporu hubnutí se doporučují různé bylinkové čaje, zelený čaj nebo čaj oolong.

šálek

Bolesti hlavy

Spousta lidí trpí bohužel na bolesti hlavy. Je to dáno naším hektickým životním stylem, modrým světlem, které na nás neustále vyzařuje z obrazovek, nekvalitním spánkem a špatným stravováním. Pokud jste zvyklí, že si při bolesti hlavy vezmete prášek, zkuste si místo toho uvařit šálek dobrého čaje. Dodá vám potřebnou hydrataci a teplo a vůně čaje uklidní vaši rozjitřenou mysl. Existují i bylinkové směsi přímo proti bolesti hlavy.

čaj

Trávení

Máte potíže s trávením? Trpíte na plynatost, zácpy a podobně? I s tímhle vám může pravidelné pití čaje pomoci. Stačí, když si denně dáte šálek nějakého dobrého, bylinkového čaje a uvidíte, že se vaše trávení začne postupně zlepšovat. Samozřejmě byste tomu měli přizpůsobit i stravování.

Prevence zubního kazu

Víte, že pravidelným pitím čaje dokonce můžeme předcházet zubním kazům? A nejenom to. Dokáže redukovat i zápach z úst a snižovat riziko onemocnění dásní. Dokonce pitím čaje předcházíte rakovině dutiny ústní.