Jaké má využití okouzlující kokosový olej?

Jistě jste už o tomto zázračném oleji slyšeli nebo jej viděli v regálu v obchodě. Dnes je k dostání v poměrně mnoha obchodech. O bio kokosový olej začal růst zájem hlavně v posledních letech, kdy stoupal také trend v bio a zdravých potravinách. Dříve byl k dostání hlavně ve zdravé výživě, ovšem dnes ho nejdete už i v supermarketech.

S růstem jeho „slávy“ samozřejmě rostou také znalosti o jeho využití, které je opravdu velké. Kde se s tímto využitím tedy můžeme setkat?

kokosová kosmetika

Vaření

Jedná se prakticky o rostlinný tuk, takže se dá využívat jako jiné tuky v kuchyni. Použít jej tedy můžete při smažení, kdy jeho aroma může občas trošku změnit celkovou chuť, což je třeba brát jako plus díky kterému poznáte nové chutě. Výborně se hodí při smažení palačinek nebo lívanců. Kromě toho ho lze použít samozřejmě jako přísada do jakéhokoliv pečení.

Výživa pro pleť

Kromě kulinářství se s ním setkáme samozřejmě v kosmetickém průmyslu, kde má opět široké využití. Může být přímo zahrnut jako přísada v nějakém krému, ale použít můžete jen čistý produkt, který si koupíte. Nanesením na pleť a pokožku ji hydratujete, což jí velmi prospívá. S tím pak přichází další pozitivní účinky v podobě zpomalení stárnutí pleti, omlazení pokožky.

sklenice s kokosovým olejem

Masáže

S výživou pro pleť souvisí také možnost masáží. Kokosový olej je skvělou možností, která obsahuje velké množství vitamínů, antioxidantů a živin. Kromě již zmíněných účinků na pleť sebou přináší příjemnou okouzlující vůni, a to nejlepší na tom všem je, že se jedná o přírodní bio produkt.

Vlasy

Při jeho nanesení na konečky vlasů jim opět dopřejete luxus v podobě jejich výživy, která povede k jejich zlepšení, aby se například netřepily. Jestli vám to připadá málo, můžete jej nanést jako vlasovou masku. Nechte působit okolo deseti minut a poté jej smyjte, naneste šampon a umyjte si hlavu. Vlasy budou následně vyživené, krásně lesklé a zbavte se lupů.