Nezbytná elektro čerpadla

Kdo má zahradu, ví, kolik práce ho po zimě čeká. Jestli jste vlastníky bazénu nebo zahradních jezírek, nemine vás jejich vyčištění. Budete potřebovat elektro čerpadla. Bazénová čerpadla můžete zakoupit i pro čerpání slané vody. Čerpadlo funguje společně s filtrem. K zapuštěným i nadzemním bazénům, to správné čerpadlo seženete.
čistič bazénů
U zahradních jezírek, fontán a uměle zavodněných potůčků, budeme vybírat čerpadlo podle trochu odlišných kritérií. Záležet bude především na velikosti jezírka, zda chceme čerpadlo připojit na fontánu nebo zajistit průtok vody. Čerpadlo musíme vybírat i podle toho, jak velké nečistoty budeme přečerpávat. Určitě se nám hodí regulace výkonu a průtoku vody. Možnost nepřetržitého provozu elektro čerpadla oceníme, je-li součástí jezírka vodopád, kde voda stále cirkuluje. Může se nám stát, že se při výběru čerpadel v nabídce ztratíme. Při koupi čerpadla si musíme uvědomit, k čemu nám bude čerpadlo sloužit a jaké máme požadavky na jeho výkon. Jestli toužíte po fontáně, bude se vám hodit fontánové čerpadlo. Jednou z nevýhod těchto čerpadel, je nižší výkon. Potoční čerpadlo oceníte v případě, že máte přírodní vodní biotop s potůčkem.
vodní čerpadlo
Při osazení jezírka okrasnými rybičkami, je filtrační čerpadlo nutností. Čerpadlo s filtrací, doplněné UV lampou zajistí rybám cirkulaci, čistotou vody a důležité okysličení. Jestli si nebudete s koupí vědět rady, odborní prodejci vám určitě poradí. Při koupi zohledněte, jakou spotřebu elektrické energie čerpadlo má. Při nepřetržitém provozu, nízkou spotřebu oceníte. Dalším kritériem, které by vás mělo zajímat, bude výkon, průtok vody a výtlak. Výtlak vody je výška, do které potřebujeme vodu vyčerpat.
Jezírkových čerpadel je několik druhů – tlaková, úsporná duální, bazénová, s fontánou.
Na zimu je vhodné čerpadlo zazimovat. Nezapomeňte ho před uložením důkladně vyčistit.