Jak navodit teplo domova?

Většina z nás si nemůže dovolit vlastnit doma krb či kamna, která by v podzimních a zimních dnech nastartovala tu správnou atmosféru a pohodu domova. Navíc v nájemních bytech, kde funguje centrální topení a nelze si nijak moc regulovat vyhřátí pokojů, je mnohdy pocit chladu a jakéhosi nepohodlí o to větší. Naštěstí naše tělo nereaguje jen na sálající oheň, ale vnímá barvy, materiály i struktury, a to vše vám pomůže vytvořit hřejivý placebo efekt.
rezavá kočka
Světla

Dobře osvětlená místnost působí přívětivě. Navíc pokud bude mít žárovka barvu do žluta či oranžova, navodí pocit slunce a života. Čím více zdrojů světla poskytnete, tím lépe se rozptýlí po pokoji. Lampičky, svíčky či různá závěsná světýlka na baterky jsou trendem číslo jedna.

Barvy

V podstatě všechny teplé odstíny od červené, oranžové, žluté, béžové až po hnědou vytvoří tu správnou atmosféru. Lze je jakkoliv kombinovat, ale lépe si vyberte jednu hlavní, kterou třeba vymalujete a dvě další, kterými ji doplníte. Ať už v různých designových prvcích, či v podobě jednoho kusu nábytku.
hrnek, šuplík a deka
Látky

V první řadě to jsou samozřejmě kožešiny, ať už pravé či umělé, různé polštářky, na něž naleznete jednoduchý návod, kterak si vyrobit povlak ze starého svetru. Pletené deky, přehozy, hutné závěsy, které mimochodem skvěle fungují i jako izolant. Dále do oken můžete dát ušité válečky proti protahování, máte-li ještě stará netěsnící okna.

Zvířata

Ano, pokud je máte i ony vám přispějí k pocitu kouzelného domova!

Materiály

Jako je ratan, dřevo či jiné přírodní doplňky krásně doladí třeba ložnici.

Vzpomínky na léto

Kamínky, mušličky, dekorace v podobě lodi. To vše se výborně hodí do koupelny, kde spolu s koberečkem před vanou a huňatými ručníky zútulní ranní a večerní rituály.

Doplňky

Obrazy se sluncem, zlaté sošky či na jedné stěně vzorované tapety, jak velí poslední móda, zvýší dojem útulnosti. Koberce a koberečky volte nejlépe s dlouhým vlasem v teplých odstínech.

Vůně

Vonné tyčinky, aromalampy, svíčky, éterické oleje. Na trhu naleznete nepřeberné množství způsobů, jak si provonět například obývák. Hledejte ty, co vám připomínají zimní pohodu. Cedrové dřevo, koření, pomeranč či čokoládu.

Designové elektrické krby

Ano, i něco takového skutečně existuje! Seženete jej v různých variantách od realistických až po ty ploché, které můžete přidělat na stěnu jako televizi. Nejen, že romanticky hoří, ale také vám přitopí. Pořídíte je od dvou tisíc korun dál a spotřeba energie není zase tak veliká.