Kouzlo Vánoc najdete na vánočních trzích

Vánoční trhy neodmyslitelně patří k adventní době. Nejenže tam můžete ledaco krásného na vánoční svátky pořídit, ale už jen nasát tu pravou atmosféru stojí za to. Všude přítomné malé dřevěné stánky, ve kterých můžete koupit skoro cokoliv, atmosféře dodávají to pravé ořechové. Mezi lidmi jsou velmi oblíbené, chodíme na ně ochutnat svařák, punč, pečené kaštany, trdelníky a spoustu jiných dobrot spojených s touto kouzelnou dobou.
lidi na trhu
Kromě toho tam také nakoupíte všemožné ozdoby a dekorace na Vánoce nebo adventní věnce od místních lidí, ručně vyráběné svíčky, mýdla, ručně dělané domácí výrobky, sýry, uzeniny a podobně. A pokud se trhy nepořádají u vás ve městě, vyražte do toho nejbližšího v okolí. Stojí to za to. Ale to většinou všichni vědí. A tak i cestovní kanceláře hojně nabízejí zájezdy na vánoční trhy u našich zahraničních sousedů. A je o to opravdu velký zájem. A přece jen taková vánoční Vídeň nebo Drážďany, to už stojí za to vidět. Na takovou atmosféru budete vzpomínat dlouho. A ceny nejsou vůbec ta drastické. Nastoupíte do autobusu, který vás v pohodlí doveze až na místo a navíc cestovní kanceláře také nabízejí služby delegátů, kteří vás trhy provedou, něco vám o nich řeknou, vy si nakoupíte, prohlédnete si tu nádheru a spokojení a správně naladění odjedete zase domů. Tak to letos také zkuste doma navrhnout. Ale ať už navštívíte vánoční trhy u nás či v zahraničí, dobrý pocit, skvělé jídlo, krásné dárky a tu pravou adventní předvánoční náladu si odnesete z každého z nich.
čaj se skořicí
Tady je pár tipů, na nejoblíbenější a nejkrásnější vánoční trhy:
·         Naše hlavní město Praha
·         Brno, i v hlavním městě Moravy mají nádherné vánoční trhy
·         Norimberk v Německu
·         Salcburk v Rakousku
·         Vídeň v Rakousku
·         Krakov v Polsku
·         Budapešť v Maďarsku
prodej ozdob
Za návštěvu ovšem stojí každý vánoční trh, bez ohledu na metropoli nebo obyčejné město, ve kterém se koná. Všichni pořadatelé takových trhů si s tím dají záležet a vánoční náladu najdete na každém z nich.