Solární řešení v bazénu


Je více než báječné vědět, že existuje příslušenství, které nám dokáže pomoci ohřát vodu v bazénu do takové míry, abychom byli spokojeni. Teplota vody vám stoupne pouze tehdy, když je venku počasí, které by ji mohlo dostatečně ohřát.
Pokud tomu však není, na řadu přichází pomocníci, bez kterých si dnes už žádný majitel bazénu nedokáže představit, aby bylo koupání příjemnější.

bazénová folie

▪Zakryjte vaši vodu, pomůže to!

Na trhu je dostatek bazénových solárních plachet, které vám s vaším problémem, jakým je studená voda, dokážou pomoci během pár dnů. Stačí se rozhlédnout v nabídce, která je dostatečně pestrá na to, aby vás minimálně jedna zaujala. Smyslem solární plachty je poskytnout vodě v krátké době větší teplo. Díky tomu, že ji budete vlastnit, zamezíte dosavadní ohřáté vodě, aby se odpařovala do ovzduší.
Nefunguje jako samostatná krycí plachta, která má bazén schovat před nežádoucím bordelem, který do něho může napadat. Tento typ se položí přímo na hladinu vaší vody, kde na ní bude takzvaně plavat. Obzvláště v nočních hodinách, kdy se koupat zcela jistě nebudete, se díky ní postaráte o to, abyste se hned ráno po probuzení mohli vrhnout do ohřátého bazénu, který bude pro koupání přímo stvořený.

plachta

▪Padne i na velikost vašeho bazénu

Z nabídky si můžete zvolit takovou, která bude odpovídat rozměrům vaší nádrže. Vybrat si můžete hned z několika druhů, ale i barev, jakými jsou černá nebo modrá. Záleží na vás, kterou si zvolíte, ovšem mějte na paměti, že vám musí padnout přesně na míru. Pokud bude někde přečnívat nebo naopak nezakryje hladinu vody jako celek, ztratí funkčnost a účelovost, tím pádem nedocílíte výsledků, které od ní očekáváte.
Buďte si však jistí, že díky solární energii budete mít o jeden problém méně. V posledních letech se o ní mluví poměrně hodně a nutno říct, že ne nadarmo, protože možnost vykoupat se ve vodě, která bude odpovídat vaším představám – je k nezaplacení.