8. generace Volkswagenu Golf

Není to tak dávno, co výrobci značky Volkswagen představili 8. generaci Volkswagenu Golf. Golf patří mezi neprodávanější auta v Evropě a má více než 35 milionů zákazníků. Design se na první pohled zdá podobný, jako byl u Golfu 7. generace, ale i tak je trochu odlišný. Má úplně nová přední a zadní světla a více nápaditá ramena. V interiéru jestli jste byli zvyklí na fyzické ovládání panelu, nový Golf značně přesunul funkce ovládání do dotykových displejů, například ovládání světel bude už jen pomocí dotykových tlačítek. Dále se změnil volant, který je stejného typu jako v Passatu. Golf opět obsahuje hodnotný materiály, kvalitní díly a za tmy nás může překvapit ambientním osvětlením s 32 barvami.

prodejna Volkswagen

Golf 8. generace je k dostání na hybridní pohon a to v pěti variantách. Budou mít název TSI. V možnostech výběru bude tříválec 1,0 TSI, čtyřválec 1,5 TSI a turbodiesel 2,0 TSI, ve výkonech 110 – 150 koní. Jedná se o mild- hybridní systém, díky kterému můžeme ušetřit nějaký to palivo.

K dostání budou také dvě verze plug – in hybridní varianty. Největší výkon bude 204 koní a u sportovní verze GTE to bude 245 koní. Obě plug – in verze obsahují novou sadu Li – lon baterií s výkonností až 13 kWh, která poskytuje delší dojezd, s čistě elektrickým motorem.

Nebude také chybět diesel ani benzín. Volkswagen Golf poskytuje dva benzínové motory o výkonu 90 a 110 koní a dále také dva naftové motory o výkonu 115 a 150 koní. Tyto nejnovější motory obsahují dva katalyzátory nebo s novou verzí vstřikování AdBlue. Volkswagen garantuje, že nový Golf bude s nízkými emisemi.
znak Volkswagen

Nový Volkswagen Golf 8. generace bude možné zakoupit během příštího roku. Společnost udává, že by měl být populární až do roku 2028, jelikož v blízkých letech dojde k přechodu k elektromobilním automobilům a k přírodě šetrným způsobům dopravy.