Kočka jako miláček rodiny

Při výběru zvířátka do domu, je důležitým faktorem nejdříve zohlednit to, kolik času a péče jste schopní mu patřičně věnovat. Pejsek vyžaduje příliš velké množství času a venčení, je to kontaktní zvíře, které potřebuje společnost lidí. Pokud toužíte spíš po něčem samostatnějším, ale se stejnou dávkou lásky, pořiďte si domů kočku (). Její přítomnost si zamilujete!
kočka na zádech

Kočka v bytě

Nejlepší způsob, jak si z kočky udělat domácí, aby byla krotká a klidná je nepouštět jí ven. Neukázat ji možnosti venkovního světa, které by ji časem lákali se tam přestěhovat. Pokud ji nabídnete teplo domova, toaletu, své místo v bytě, plnou misku jídla a pití, bohatě ji bude stačit, když kolem ní někdy projdete a pomazlíte ji. Kočky jsou nenáročné a pro projevy lásky a pozornosti si za vámi vždycky přijdou sami. Taková kočka je osobnost. A pokud bude cítit, že je zajištěná, získáte si ji v okamžiku a bude vás milovat! Pokud pracujete celý den až do večera, nikdy na vás nebude koukat vyčítavým pohledem, že jste se vrátili pozdě domů. Naopak! Chvilky klidu a pohody, ocení i na dlouhé hodiny.
spokojená kočka

Hračky, které ji musíte pořídit:


· Škrabadlo – každá, opravdu každá kočka v bytě, ho potřebuje! Brousí si na něm své drápky, a pokud nechcete mít dodrápaný celý byt, obzvlášť sedačku v obýváku, neodkládejte jeho koupi na později.


· Pelíšek – i taková kočka potřebuje mít pocit, že má někde v bytě své místo. Pořiďte jí pelíšek, nejlépe někde na vyšším místě, protože má ráda rozhled. A pokud netoužíte po tom mít ji věčně jenom ve své posteli, nebo na sedačce, dejte si záležet.


· Klubíčko, plyšáka, míček se zvonkem – kočky jsou od nepaměti hravé zvířata. Mají to jednoduše v krvi. Buďte za to naopak rádi a kupte ji kočičí hračky, nejlépe takové, se kterými se můžete zabavit společně. Jistě to ocení!

Kočka na ven

Pokud balancujete nad myšlenkou pořídit si kočku na zahradu, nebo jí tam jenom někdy pouštět, zvažte všechny „pro“ a „proti“. Ukážete jí nástrahy venkovního života a to, může mít své následky. Je možné, že z ní bude víc lovec, než domácí mazlíček. Také se bude pravděpodobně stávat, že vám domů bude nosit své úlovky a to zřejmě nechcete. Později si bude častěji vynucovat pouštění ven, aby mohla jít lovit a zkoumat. Pravděpodobně k vám bude chodit jenom v případě, že se bude chtít vyspat. Bude se dát očekávat, že domů donese nějaké koťata. To bude ten lepší případ, protože se bohužel stává, že venkovní kočky srazí auto, nebo si ublíží jiným způsobem.
rozvalený kocour

Pokud do toho i přes to hodláte jít, nezapomeňte na několik zásad:


označte si ji obojkem


očkujte ji a také odčervěte


vykastrujte ji


absolvujte s ním častější zdravotní prohlídky