Balení a stěhování nemusí být noční můrou. Poradíme co a jak

Když je to z malého do většího

Pokud se stěhujete z malé garsonky do bytu tři plus jedna nebo do domu, nejspíš nebudete mít problém. Pravděpodobně se vám celý starý byt vejde do jedné místnosti. Nicméně i tak při balení přeberte věci a buďte nemilosrdní. Využijte stěhování ve svůj prospěch. Co nepoužíváte, vyhoďte. Pokud jste v hrnci od babičky za pět let nic nevařili, pravděpodobně v něm nebudete vařit ani v následujících letech. Odvezte ho do sběrného dvora a třeba někomu ještě poslouží.

nepotřebné_vyhodit

Stejně tak je to i s oblečením. Pokud jste trička, kalhoty a svetry neoblékli už rok či více je nadmíru pravděpodobné, že už si je neobléknete nikdy. Buď se v nich necítíte dobře, nelíbí se vám materiál, anebo jsou vám ty věci malé. Kontejnery na oblečení jsou v téměř každé obci a charita z nich bude mít radost. I když si stokrát říkáte, že místa máte mraky, jednou to místo nebude a vy budete muset staré věci stejně vyhodit.

A co z většího do menšího

To bývá problém. Tady už na výběr nemáte a musíte věci důkladně probrat. Pokud nemáte chalupu či chatu, kde by se ještě dali některé kousky nábytku či nádobí uskladnit, nezbývá, než se s nimi rozloučit. Pokud se stěhujete z domu do bytu a nebudete mít k dispozici sklep, můžete na tom dokonce i vydělat. Sběrné suroviny totiž vykupují železo či jiné kovy nebo třeba elektromotory a vy můžete utržit nějakou tu korunu například na stěhovací auto. Pokud je vám ale opravdu líto některé věci jen tak vyhodit, máme pro vás ještě jednu šetrnější variantu. Můžete si pronajmout garáž, či nějaký podobný objekt a věci dovézt tam.

vše_sbaleno

A jednou si třeba nebudete muset trhat vlasy na hlavě, že by se vám ty železné trubky, které jste museli vyhodit, hodily.

Co teď a co potom

Pokud balíte poprvé, určitě se vám hodí několik rad ze zkušeností. Při balení kuchyně, si nechte pár kousků jako je hrníček a talíře, ať si máte v čem dát kávu nebo večeři. V koupelně nechte kartáček, mýdlo a šampón a v ložnici svůj oblíbený polštářek, bez kterého neusnete. Tak už víte, jak balit a stěhovat . Ať se vám v novém domově líbí.