Beton je top

Plot je velice důležitou věcí u domu i u zahrady. Díky plotu máte větší soukromí před zvídavými sousedy a také zabrání proniknutí zloděje na pozemek. Dále plot rozděluje hranici pozemku a udává, pokud Váš pozemek je. Pokud se rozhodujete postavit plot a furt nevíte, jaký materiál zvolit, tak zaručeně běžte do betonu. Ten, nejen, že předčí všechny ostatní materiály, ale také se o něho během let nebudete muset vůbec starat.

Plot (13)

Na trhu existuje mnoho materiálů, ze kterých lze udělat plot a nejčastějšími variantami jsou dřevo, pletivo, či beton.

Betonový plot je mezi nimi zaručeně nejlepší a to díky vlastnostem, které nabízí. Navíc na realizaci plotu nepotřebujete žádné stavební povolení a jeho výška dosahuje až 3 metry. Díky této výšce budete mít naprosté soukromí a nikdo Vás na zahradě nebude rušit. Plot má také nenáročnou údržbu a vydrží Vám i tak dlouhé roky. Jeho montáž je snadná a rychlá a oplotíte s ním jakkoliv velký pozemek. Navíc můžete vybírat z mnoha dekorů a výplní a zamezuje vniknutí zvěře, v zimních období. Mimo to má vynikající povětrností a hlukovou bariéru. Jeho cena je úměrná jeho kvalitě a vlastnostem.

Plot dřevěný je převážně zastaralá forma plotů. Díky náročnosti s údržbou se dřevo dává už jenom minimálně a většinou se používá do výplní u betonových plotů. Ovšem dřevěný plot nepořídíte nijak draho a tak po něm i v dnešní době sahá spousta lidí. Jeho klasika je u starých chat a chalup.

Plot (12)

Plot pletivový je univerzální plot, který můžete vidět snad kdekoliv. Díky jeho ceně a výdrži je to ideální plot na zahrady a chaty. Jeho realizace je poměrně rychlá a jeho součástí bývá většinou branka. Jde zde o ideální poměr ceny a kvality.

Pokud tedy sháníte plot, který vydrží dlouhé desítky let, tak vsaďte na beton. Zaručeně budete mít soukromí a nebudete se muset během let o plot starat.