Dopřejte si častěji zeleninové šťávy


Zpracování zeleniny do tekuté podoby dnes probíhá sofistikovanou metodou, do níž můžeme zařadit i IBC kontejner od potravin. Zeleninové šťávy se v nich dopravují k dalšímu zpracování, kontejnery jsou velkoobjemové a každý z nich o objemu tisíc litrů unese až pět tun zátěže, jsou-li nádoby vyskládány na sebe do pěti pater. Zeleninová šťáva, pouze pasterizovaná, bez konzervantů a barviv, pak může být vhodným společníkem každému z vás.

ovoce a zelenina

Zelenina na cestách

Konzumace zeleniny patří k základním zvyklostem v jídelníčku zdravé výživy a zelenina také patří ve stravovací pyramidě na její základnu. Je to opěrný bod našeho přístupu ke zdraví a nesmíme jej ani podceňovat, ani zatracovat. Poměrně snadno se nám daří dodržovat zásady správné výživy doma, tam si zkrátka snadno připravíme zeleninový salát, nebo si opláchneme mrkev a můžeme jí chroupat třeba při posezení u bazénu, ale horší je to na cestách, například ve vlaku nebo při jízdě autem na dovolenou. A právě tam se nám může hodit zeleninová šťáva z kartonového obalu. Jedná-li se o stoprocentní koncentrát, pak máme k dispozici perfektní zdroj vitamínů a dalších živin.

ovocná šťáva

Zelenina v práci

Kdo z vás pracuje v kanceláři, a dopřeje si tu a tam krátkou pracovní pauzu, může si jít do kuchyňky zakouřit nebo vypít kávu. Máme ale lepší nápad, a hlavně zdravější. Namísto kofeinu a obvyklé dávky nikotinu přesedlejte na ovoce a zeleninu. Šťávy z těchto plodů můžete mít s sebou v tašce nebo v kufříku v podobě kartonové krabice. A že zrovna nepracujete v kanceláři? Nevadí, tato svačina přijde vhod každému, i manuálně pracujícím lidem.

Zelenina pro děti ve škole

Co dát dětem do školy k svačině? Třeba celozrnnou bagetu s cizrnovou pomazánkou a rajčatovou šťávou v kartonovém obalu. Bude to rozhodně prospěšnější, než sladké limonády a lákadla s obsahem kofeinu, které se často vyskytují ve školních nápojových automatech.