Jeďte na dovolenou bezpečně

Většina rodin s dětmi nejčastěji využívají auto jako dopravní prostředek na dovolenou. Ale jak říká jedno naše přísloví – dobrý sluha, ale zlý pán. I auto si dokáže „postavit svou hlavu“ a může Vám nadcházející dovolenou pořádně zkomplikovat a tím i celou dovolenou dokonale zkazit, protože se může stát, že budete místo relaxace a užívání si volných dní se svou rodinou řešit, kde své auto opravíte, případně, kde na tu drahou opravu vezmete peníze.
řidič vozu
Takže rozhodně nejdůležitější věc, na kterou byste měli před dovolenou myslet je, abyste své auto nechali pořádně zkontrolovat v nějakém autoservisu či u známého mechanika, který ví, na co se u auta zaměřit před dlouhou cestou. Samozřejmě nikdy nemůžeme úplně vyloučit, že se stane nějaká nečekaná událost, jako třeba defekt pneumatiky, takže je třeba mít v zásobě pár náhradních dílů, které se můžou hodit. Samozřejmostí je rezervní pneumatika, bez které byste si mohli pořádně zavařit – protože shánět někde v zahraničí rezervní pneumatiku může být mnohokrát obtížné, ještě za předpokladu, že máte nepojízdné auto.
silnice v tunelu
Taky musíte myslet na vhodné rozložení Vaší bagáže. Je třeba vědět, kam dát ty těžké věci, jak naskládat všechno na sebe, aby Vám nějaké zavazadlo nezavazelo ve výhledu zadního okna a Vaše jízda tak byla bezpečná.
Ty nejtěžší věci by tedy měly být úplně na spodu kufru, co nejblíže přisunuty k zadním sedačkám a hlavně myslet na tu nejdůležitější věc, že pokud máme auto plně naloženo, naše brzdná dráha bude delší a také vlastnosti auta se do jisté míry změní. Takže musíte dát zezačátku pozor na to, jak bude Vaše auto na silnicích reagovat a hlavně, jak bude brzdit.
muž při řazení
A hlavně musíte myslet na to, abyste měli v autě dostatečné množství kapalin – benzín či nafta je samozřejmostí, bez toho byste daleko nedojeli, ale určitě musíte myslet na doplnění olejů a maziv , které Vám dokážou také hodně znepříjemnit cestu, pokud jich nemáte dostatek.