Kvalitní péče je základ kvalitní bazénové vody

Nejdůležitější složkou bazénové vody v každém bazénovém zařízení je chlor. Tato látka dezinfikuje a ničí případné bakterie a mikroby. Je důležité pravidelně kontrolovat bazénovou vodu za pomocí kvalitních a spolehlivých testerů a také pravidelně dodávat dostatek chlorových přípravků ať už v podobě tablet nebo v kapalné formě či za pomocí bazénové soli a salinizační jednotky nebo za pomocí kyslíkových přípravků.

Každopádně byste také měli preventivně do bazénové vody přidávat algicid, který slouží k prevenci vzniku řas a zabraňuje jejich rozmnožování a růstu v bazénové vodě. Nečekejte, až bude pozdě a z Vašeho bazénu se stane bažina. Tento přípravek Vám může pomoci jak preventivně, tak také v případě výskytu řas.

Jakmile zjistíte, že se Vaše bazénová voda mění v břečku, už by mohlo být pozdě. Už při náznacích povlaku na stěnách bazénu nebo jen drobných hnědých či zelených kousků plavoucích v bazénové vodě byste měli rychle použít algicid, který zabrání dalšímu množení řas a tím pomůže, aby Vaše bazénové zařízení bylo vhodné ke koupání.

Nemusíte se ničeho obávat, protože algicid působí pouze na řasy a tím pádem nijak nepoškodí ani bazénovou technologii a nemá žádný vliv ani na pokožku plavců. V naší široké nabídce najdete algicid ve vysoké kvalitě od spolehlivého a zkušeného výrobce v několika velikostech balení za velmi příznivých cenových podmínek.

Nezapomeňte si také pořídit kvalitní chlorový či kyslíkový přípravek k ošetření bazénové vody a samozřejmě spolehlivé bazénové testery, díky kterým budete mít pravidelně přehled o nedostatcích, které by se mohli objevit v průběhu užívání Vašeho bazénu. Po celou koupací sezónu věnujte opravdu vysokou pozornost vodě ve Vašem bazénu, aby její kvalita neklesala, a aby bazénová voda byla vhodná ke koupání a vodním radovánkám nebyla zdravotně závadná.