Může zbohatnout každý?

Peníze chce samozřejmě každý, ne nadarmo se říká, že peníze vládnou světu. Kdo je má, může si koupit téměř cokoliv a zařídit si celý svět podle sebe. Když máte dost peněz, tak nic nemusí být problém. Jak je ale získat?

Někdo si myslí, že peníze vám přinese štěstí. Musíte se trefit do dobré akcie nebo vyhrát ve sportce. Ve skutečnosti je ale jen velmi málo lidí, kteří zbohatli takovým způsobem. Mnohem jistější variantou je vydělat peníze, a potom je nechat pracovat pro vás. Nejprve musíte pracovat vy pro peníze, a pak budou peníze pracovat pro vás. Výhoda peněz je, že mohou pracovat pořád, nemusí spát ani jíst, nejsou nemocné ani nemají rodinné problémy. Když získáte kapitál, který můžete investovat, všechno pak půjde snadněji.

graf

Prvním krokem je proto vydělání peněz. Čím víc dokážete ušetřit a vydělat navíc, tím rychleji se dostanete ke svému cíli. Když už máte nějakou počáteční částku, je načase ji investovat. Jak a do čeho?

Pokud vám investování vůbec nic neříká, investujte nejprve trochu do vzdělání. Přečtěte si pár knih a článků. Kupte si investiční kurzy a pokuste se získat co nejvíce informací a skutečně jim porozumět. Z dlouhodobého hlediska se vám určitě více vyplatí investovat do vzdělání a vybírat finanční produkty na vlastní pěst, než si platit investičního poradce.

peníze

Když už trochu tušíte, do čeho byste chtěli investovat a jakou budete uplatňovat strategii. Podívejte se na stránky Tradecz brokeři a vyberte si vhodného CFD brokera. Strategii je dobré vymyslet předem a v průběhu času ji jen lehce upravovat na základě vaší aktuální situace. Důležité je vytrvat a investovat dlouhodobě, rozhodně se nevzdávejte při prvním poklesu trhu. Trh nikdy nepůjde jen nahoru a ať už si vyberete jakékoliv akcie, dluhopisy či jiné produkty, vždycky přijde čas, kdy jejich cena půjde dolů. Proto buďte trpělivý a drobné propady ignorujte.