Složité technické věci

Vždycky jsem si říkala, jak složitá asi může být technologie. Jak může být něco složité, že i tak to jde například vyrobit? Když jsem jednu viděla rozebraný mobilní telefon. který byl rozbitý, tak jsem si řekla, jak někdo může vymyslet mobil? Bylo to pro mě opravdu záhadné. Nicméně technologie a další technika je pro mě opravdu složitá, skoro až k nepochopení. A takové malinké součástky a hubené tenoučké drátky, velké sotva jako vlásečnice v těle. Musím říct, že na biologii jsem zase byla expert. Biologie a přírodověda mě opravdu hodně bavila a ve škole mi dost šla.

Technika je velmi složitá.

Nicméně technologie a technika mě opravdu nešly. Stejně tak jako fyzika a chemie. A když to tak vezmu, tak právě chemie a fyzika má k technologii a technice velmi blízko. A znáte nějaké vědce? Musím říct, že bez vědců by nebyla žádná technologie. Protože technologie je na takových postupech, co musí někdo vymyslet. A nemůže to být jenom něco obyčejného anebo jenom něco vymyšleného jen tak z hlavy. Musí to být opravdu všechno dobře promyšlené a propracované, aby nedošlo k třeba k nějaké pohromě nebo katastrofě. Jistě znáte určitě nějaké vědce. Jako například třeba Thomas Alva Edison nebo Nikola Tesla. Víme, že vynalezli žárovku a taky televizi.

Čipy jsou složité.

A já si myslím, že jsem velmi ráda, že tito dva svými výjimečnými věcmi dobyli svět. A opravdu nám zanechali velké bohatství ve formě technologie a další technice. Ale nicméně je škoda, že je technika tak složitá. A to pro mnoho lidí. Já se opravdu v tom nevyznám. Nevyznám se ani v těch základních technologických věcech, třeba jako ovladač od televize. Nesmějte se mi, ale to mi věřte. Opravdu je to pro mě velmi složité pochopení. A jak přistupujete k technice vy? Rozumíte technologii? Myslím si, že je mnoho lidí, co naopak technologii a techniku přímo zbožňuje a je věčně začtený v knize o technických postupech.