Stavíme altán pro děti


Jednou z obrovských výhod moderní doby je výborná dostupnost stavebního a konstrukčního materiálu. Nakoupíte jej ve stavebninách a hobby marketech v množství, které požadujete, a ještě se vám postarají o odvoz zboží přímo do místa bydliště, anebo kamkoli jinam. Toto vám může být nápomocné i tehdy, poptáváte-li komponenty pro montáž altánku na vaší rekreační chatě. Třeba jste přislíbili dětem, že na začátku prázdnin již bude altánek postavený, a vaše ratolesti jej obdrží jako dárek za dobré vysvědčení.

dřevěný altán

K výstavbě altánu je v první řadě zapotřebí základová deska, to je také zřejmě ta nejobtížnější fáze z celého projektu. Základovou desku si můžete nechat zhotovit profesionální firmou, která prostor vybagruje, osadí bedněním a vzápětí vylije betonem. Prostor pak bude připraven pro vztyčení svislých nosníků a vytvoření vazby krovů pro zastřešení altánu a jeho následné pobíjení latěmi.

ocelové vruty

Na co samozřejmě nesmíte zapomenout, je přítomnost příslušného ručního a elektrického nářadí a také konstrukčních vrutů https://quadrofixing.cz/konstrukcni-vruty/c1018. Vruty nakupujte v předstihu a v propočteném množství s určitou rezervou, abyste nebyli zaskočeni náhlou potřebou opustit staveniště a ztrácet čas dalšími nákupy. Vruty doporučujeme pořídit z nerezové oceli, ta je pro venkovní prostředí nejvhodnější kvůli ochraně proti korozi, a to nejdůležitější na stavbě altánu je právě konstrukční spoj. Musí být spolehlivý a pevný po dobu mnoha let, což také ovlivňuje údržbu a zejména nátěry stavebního řeziva.

Slavnostní kolaudace

Budete-li mít možnost stavět altán pro děti tak, aby u toho nebyly přítomné a šlo o překvapení, bude to jistě velmi zajímavé a vzrušující, až přijde den předávání školních vysvědčení, a vy odvezete děti na chatu, kde si pak slavnostně přestřihnou pásku (stuhu) a budou moci altánek využívat ke své plné radosti a spokojenosti.