Velký Meder

Velký Meder dříve Čalovo na Slovensku představuje oblíbený turistický cíl také pro Čechy. Jezdí zde Češi z celé České republiky.
Nachází se zde termální koupaliště s termální vodou až do 38 stupňů. Voda má výtečné účinky na páteř, pohybové ústrojí, svalstvo a má celkově regenerační účinky na lidský organismus. Chemické složení vody má příznivé účinky také na kloubní onemocnění, onemocnění páteře a svalovou únavu a vůbec působí pozitivně na regeneraci organismu.
V areálu koupaliště se ovšem nacházejí také zážitkové bazény a množství atrakcí pro děti, takže lázně jsou oblíbené pro všechny věkové skupiny. V objektu najdete také saunový komplex, wellness. Objekt je otevřený celoročně, takže pokud byste rádi vyrazili na dovolenou třeba v zimě, kdy nebudou areál okupovat stovky lidí, určitě to stojí za to.
plavání pod hladinou
Velký Meder je oblíbený především svou rodinnou atmosférou, množstvím výborného a cenově dostupného jídla v duchu maďarské gastronomie. Velmi často zde jezdí party přátel nebo celé rodiny.
Ubytování je velmi oblíbené v soukromých apartmánech. Je ovšem dobré myslet na ubytování hodně dopředu, protože už začátkem roku bývá většina objektů rezervovaná.
Je určitě vhodné upozornit, že v období prázdnin, tedy v červenci a srpnu, zde jezdí opravdu značné množství lidí, především rodin s dětmi. Takže pokud máte rádi spíše soukromí nebo máte ještě malé školou zatím nepovinné děti, vyberte si raději nějaký květnový, červnový nebo zářijový termín.
tyrkysové vlasy
Pokud budete chtít pobyt spojit také s výlety, určitě si nenechte ujít návštěvu hlavního města Slovenska Bratislavy, která se nachází asi 65 kilometrů od Mederu, nebo maďarského historického města Gÿor, které se nachází jen dvacet kilometrů od Mederu a na jeho území se také nachází termální koupaliště. Zároveň zde najdete velké množství historických památek.