Zápach v bytě: co je na vině a jak se ho zbavit

Máme mnoho možností, jak ovlivnit vůni naší domácnosti. Většinou se uchylujeme k osvěžovačům vzduchu, vonným tyčinkám nebo třeba difuzérům.
I tak se ale stane, že váš domov nevoní po fialkách
Ideálně byste měli uklidit všechny odpady, toalety a protáhnout trubkami tzv. krtka, ale také vynést odpadkový koš nebo vyklidit lednici či spižírnu. Právě tady se mohou ukrývat zápachy spojené s hnilobou nebo zatuchlinou. To nejsou příjemné pachy.
odtok vody
Odpad
Tyto trubky se čas od času ucpou věcmi, které mohou způsobovat náplavu, proto se z odpadu může linout nepříjemný zápach. Máte dvě možnosti, jak se tomu vyvarovat. Buďto si pořídit drtič odpadků, nebo používat sítka do odpadů, abyste odfiltrovali případné zanešení zbytků jídla do odpadů.
Jaké přípravky používat? Na čištění trubek je nejlepší tzv. krtek. Ten se zalije vařící vodou, zbytek tato kyselina vyžere a odpad vyčistí. Můžete použít i přípravky na pohlcování nepříjemného zápachu.

Zapomenuté prádlo
Pokud hodíte do koše na špinavé prádlo mokré věci, mohou do doby, než budou vyprány, začít v koši nepříjemně zapáchat zatuchlinou.
Co s tím můžete udělat? Pak musíte nejdříve prádlo vyprat v čisté vodě s octem a jedlou sodou, až poté prádlo znovu vyprat s pracím práškem a aviváží. I tak budete muset tento proces možná opakovat. Stejně to je i s prádlem, které necháte vyprat, ale zapomenete je v pračce, místo toho, abyste je pověsili na šňůru ven, na balkon, nebo je přendali do sušičky. I v bubnu pračky začne prádlo velmi rychle zapáchat.
koš na papíry
Velice oblíbené jsou interiérové vůně, které samy vstřikují do vašeho domova vůni nezávisle na tom, zda tam jste, jelikož jsou nastaveny na automatické spouštění, nebo se spustí okolním pohybem. Všechny tyto přípravky jsou důležité a nejspíš si bez nich nedokážeme vůni domova vůbec představit.