Čas na hypotéku?

Vlastní bydlení je důležitý životní krok, to ale i hypotéka, která jde s tímto důležitým krokem ruku v ruce. Bydlet ve vlastním je nepopsatelný pocit, konečně mi nikdo nebude určovat, co můžu a nemůžu. Celý interiér si může přetvořit k obrazu svému. Tady se konečně můžu cítit opravdu doma, protože jsem doma. Jenže kdy je dobré tento životní krok uskutečnit? Mám několik let pracovat, užívat si života a až následně se upsat k hypotéce nebo toto rozhodnutí musím uskutečnit daleko dříve? Banky v tomto ohledu mají jasno!

klíč v dlani

Pokud chcete zažádat o hypotéku, ideálně tak učiňte mezi 26 až 35 rolem života, kdy jsou vaše šance u banky nejvyšší. Bankovní instituce mají v případě úvěrových produktů nastavené velmi přísné podmínky a jednou z nich je i věk žadatele. Jak už to tak u bank bývá, výhodou není příliš nízký věk, no ale ani vysoký. Hypotéka sjednaná v mladém věku má ale řadu nesporných výhod. Smlouvu můžete uzavřít na poměrně dlouhou dobu, klidně na třicet let, pokud daná instituce dovolí. Době splácení odpovídá i nastavení měsíčních splátek, které v tomto případě zatíží rodinný rozpočet co nejméně.

Pravidelný a stabilní příjem

Pravidelný příjem je pro banku nesmírně důležitý. To samozřejmě neznamená jen příjem ze zaměstnání, ale například i ze samostatně výdělečné činnosti. Příjmy z pronájmu nemovitostí, sociálních dávek nebo starobního důchodu však mnohdy u banky jako zdroj příjmu nepochodí.

jednání v bance

Banka nenabízí jen jeden druh hypotečního úvěru, je celkem běžná i hypotéka pro podnikatele. Ta je primárně určená k financování vlastního podnikání.

Lidé, kterým banka z nějakého důvodu zamítla úvěr, však ještě nemusí předčasně propadat beznaději. Řada nebankovních společností nabízí podobně výhodné americké hypotéky. Ty ovšem disponují s o něco vyšším úrokem a je zapotřebí ručit vždy nemovitostí.