Když mládí není výhodou

Spousta starších generací nepokrytě vrtí hlavou nad mladými lidmi, kteří se do zakládání rodiny nikterak nehrnou, a raději budují kariéru. Založit rodinu je sice vskutku snadné, ale jak se o ni v dnešních podmínkách postarat? Základem rodiny je totiž střecha nad hlavou, a bydlet ve třech členech v jednom dětském pokoji u rodičů, to zkrátka není něčím, o co by mnozí stáli. Stále je tu možnost bydlet v podnájmu, avšak s rostoucími cenami nájmů, a vědomím, že onen byt vlastně ani není váš, se do toho člověku příliš nechce. Mladí lidé si čím dál častěji kladou otázku: dostanu hypotéku? A odpověď je zarazí.

spousta dolarovek

Pokud nemají dostatek našetřeno, a nevydělávají na úrovni nadprůměrného platu, na hypotéku nedosáhnou. Podmínky pro získání hypotéky v bankách, versus čím dál dražší nemovitosti, způsobují, že se lidé snaží nejprve zajistit, než založí rodinu. A to skutečně není tak snadné, protože málokomu se podaří vydělávat do třiceti let okolo sta tisíc korun čistého měsíčně. A právě to je tak nějak částka, při níž dosáhnete na hypotéku, kterou byste mohli financovat trochu solidní nemovitost k bydlení. Samozřejmě za předpokladu, že máte našetřený necelý milion.

mladá rodina

Existuje možnost, jak to obejít?

Možnosti jsou tu vždy, jen ne pro každého. Pokud chcete v bance získat hypotéku, a váš příjem není skutečně velmi nadstandardní, budete potřebovat nejlépe ručitele, spoludlužníka, a velmi pevné nervy. Samotné vyřizování hypotéky pak zabere v řádu měsíců, možná i roků, a požadavky, které na vás budou kladeny, vás vysílí dříve, než se konečně dostanete ke stěhování do vlastního. Mimo banky však můžete hypotéku získat u nebankovní společnosti. Zní to jako nějaký podvod? Nikoliv. Nebankovní společnosti, které jsou orientovány na úvěry a hypotéky, nabízejí půjčky za podmínek jako v bance, avšak s rychlejším vyřízením, a méně požadavky. Proč? Jak to dělají? Jednoduše. Tyto společnosti jsou na rozdíl od banky orientovány pouze na půjčky, a jejich účelem není vás ponižovat, ale pomoci vám, a tím vlastně i sobě. Jelikož jsou jejich požadavky nižší, stačí tedy, že zvládáte splácet, a máte čím ručit, mnoho klientů bank utíká pro půjčku právě k těmto společnostem, které v konečném důsledku vydělají, aniž by vás zruinovaly.