Peníze by neměly chybět

Oč jenom bychom byli my lidé ochuzeni, kdyby neexistovaly peníze! A jaké jenom máme vlastně štěstí, že peníze existují! Tedy za předpokladu, že je také máme.

Kdyby lidstvo doposud nepoznalo peníze, vypadal by náš svět docela jinak, než jak dnes vypadá. Spousta vymožeností civilizace by byla pouhým nerealizovaným a nedosažitelným snem, a koupit si cokoliv by bylo krajně složité, protože by se to bez peněz mohlo v nejlepším případě s někým směňovat za něco jiného. Což ale díky existenci peněz nemusíme dělat, protože díky nim si můžeme to, co potřebujeme, někde bez problémů koupit.

polská mince

Jenže než se někam odebereme, abychom si tam něco koupili, musíme zákonitě nashromáždit tolik finančních prostředků, kolik jich je při dané obchodní transakci potřeba. A to může být problém. Protože jsou prý peníze všude kolem nás, jenže v našich peněženkách jako na potvoru nejednou nejsou.

A co děláme my lidé, když potřebujeme peněz výrazně více, než kolik jich máme? Samozřejmě si je někdy také vypůjčíme. A když si půjčujeme na rozumné věci, a to tak, abychom se následně dokázali s poskytovatelem naší půjčky vyrovnat, dobře činíme.

Jenže když on nám nejednou kdekdo odmítne finančně vypomoci. A to ne jen proto, že peníze nemá, ale třeba i proto, že nám nevěří, že budeme náležitým způsobem splácet.

srovnané bankovky

A kde se tedy o půjčku žádat vyplácí? A kde ne? V podstatě se dá říci, že kdo je na tom solidně, co se příjmů a registrů dlužníků týká, může dostat půjčku kdekoliv, třeba i v bance, zatímco ti nedokonalí žadatelé uspějí často jen u nebankovní společnosti. A všem bez výjimky je dost výhodně dostupná třeba americká nebankovní hypotéka https://www.americkahypoteka.cz/nebankovni-hypoteka/, jejíž předností je to, že se u ní ručí za splácení zástavou nemovitosti, a nikoliv registry dlužníků a vysokými příjmy.

A tak na nebankovní hypotéky sázejí všichni, kdo se necítí být dokonalými žadateli. Protože u nebankovních hypoték i ti nedokonalí uspějí. A mají tak i v nouzi peněz dost.