Nenechte Vášeň vyhasnout

Říká se, že kdyby manželé spočítali počet milování od druhého roku do konce aktivního sexuálního života, nedalo by to dohromady takové číslo jako v prvním roce. První rok toho milenci promilují společně mnohem více, než po celý zbytek života. Je to svým způsobem logické. Funguje chemie, pocit zamilovanosti prožíváme na maximum. Časem se to mění. Partneři mají jiné zájmy i priority. Pořizují si společné bydlení, rodinu, zamilovanost střídá zodpovědnost. Chtělo by se říci, že se partneři věnují důležitějším věcem, i když to není úplně správný termín vzhledem k tomu, že je máloco tak velmi důležité jako partnerská erotika. Kvalita vztahu je přímo úměrná kvalitě sexuálního života.
 obraz nad postelí

Když libido uvadá

Stává se, že libido upadá, například pod tíhou povinností. Narození dítěte se chtě nechtě odrazí na kvalitě sexuálního života, který v prvních měsících dítěte může být skutečně minimální. Mnoho žen se domnívá, že dítě je na prvním místě, a proto se mnoho mužů ocitnou na druhé koleji. Lze se těmto frustrovaným mužům divit, že si hledají něhu mimo domov. Samozřejmě se ocitnou v pozici bezcitných nevěrníků a jsou oni ti vinní. Ale svůj podíl má na tom i manželka. Stejně ovšem platí, pokud muž chce mít z unavené čerstvé maminky tu sexuální bohyni, musí ji nabídnout prostor, aby v sobě odhalila svou někdejší vášeň, což lze jen obtížně, když se nevyspí a pod tíhou povinností se ani nezastaví. Dopřát jí spánek a pomoci jí s domácími pracemi, byť je na takzvané mateřské dovolené by mělo být samozřejmostí pro muže, který chce udržet kvalitní sex.
 prst v ústech
A co konkrétní rady? Určitě poznejte něco nového. V sexu platí, že člověk se nemá bát experimentovat. Rozhodně ovšem za předpokladu, že oba partneři jsou ve shodě. Na straně druhé je často prospěšné, aby se jeden z partnerů zbavil úzkoprsosti a předsudků. Velmi často se to týká žen, které jsou často poměrně prudérní.