S vhodnými pomocníky je péče o bazén snadná

Pro možnost zdravého a příjemného koupání v domácích bazénech i vířivkách je nezbytností používat bazénovou chemii. Současní výrobci https://eshop.techneco.eu/ nabízejí celou řadu výrobků, které usnadní péči o kvalitu vody a zaručí zdravotní nezávadnost pro všechny plavce, včetně malých dětí.

plavat

  • Nejvíce se využívá kategorie, která spadá pod označení chlorová chemie.

Tento prvek ale není zdaleka jediným, díky kterému se můžete bez obav celé léto koupat v čisté vodě. Jestliže dáváte přednost bezchlorové chemii, pak můžete využít přípravky na bázi aktivního kyslíku.

  • Hitem posledních let pro bezvadný provoz domácích bazénů jsou přípravky chemie bromové.

Ta má ale určité omezení. Je vhodnější ji využít spíše při údržbě teplé vody. Což znamená, že nachází své uplatnění především u vířivek a vířivých van.

  • Žádný z těchto přípravků by ale nefungoval dokonale, pokud bychom neměli podchyceny některé důležité hodnoty bazénové vody.
  • Nejdůležitějším parametrem, který je nutno ohlídat, je hodnota pH.
  • Kontrola je velice jednoduchá a je možné ji provádět pravidelně prostřednictvím speciálního testeru.

plavání

Vodní řasa nemá šanci

Kromě těchto přípravků je také vhodné využít produkty, které zabraňují růstu řas. Ty se osvědčují především u větších druhů domácích koupališť. K těmto výrobkům patří zejména algicidy.

  • Pro dokonale čistou vodu si zákazníci pořizují vločkovače a shlukovače, díky kterým se snadno odstraní větší kaly, které se běžným způsobem nerozpustí.
  • Pro snížení pěnivosti vody je určen odpěňovač.

Nejen chemické prostředky jsou nutné ke správné údržbě vody ke koupání. Díky bazénovému příslušenství si ušetříte mnoho námahy při čistění. K takovým pomocníkům patří například vysavače. A to buď ruční, poloautomatické nebo automatické. Střední a větší druhy bazénů se také neobejdou bez kvalitní bazénové filtrace.