Sladkost pro každého


Gumový medvídek si velice rychle získal celosvětový ohlas. Praví gumoví medvídci se vyrábějí ve velikosti asi dvou centimetrů, ale správně by se měli dát natáhnout až na sedm centimetrů. Jsou zřetelného tvaru medvídka, se všemi detaily. Medvídci jsou různých barev, ale praví medvídci mají barvu červenou, zelenou, žlutou, bílou, růžovou a oranžovou.

Roku 1922 je poprvé začala vyrábět firma Haribo v německém Bonnu. Pan Hans Riegel, který firmu založil, se inspiroval tančícími medvědy na poutích, které tam viděl.  Gumový medvídek se stal brzy oblíbeným a začali jej napodobovat i jiné továrny.  

Jaké má složení

Tyto želatinoví medvídci obsahují aminokyseliny, které jsou potřebné pro syntézu kolagenu. Pro tento obsah aminokyselin jsou gumoví medvídci vhodní pro lidi, kteří mají problémy s klouby. Mimo to  mají želatinoví medvídci pozitivní vliv i pro:
·         šlachy
·         vlasy
·         nehty
·          kůži
·         cévy
·         vazivovou tkáň

Gumoví medvídci obsahují také:
·         veliké množství cukru
·         hroznový cukr
·         potravinářské barvivo
·         želatina
·         ochucovadla
·         aromata a další složky

Želatina, kterou medvídci obsahují, se získává například vyvařením kostí, kůží, šlach a zbytků z jatek, nebo z mořských řas.  Medvídci jsou potom ochucení příchutěmi po ananasu, pomeranči, citronu, jahodě, malině a po jablíčku.

Přes všechny pochybnosti zdraví prospěšný

Užitečnou informací je, že výrobou želatiny na gumové medvídky se získá také juwim.

Juwim zlepšuje metabolický stav organismu. Pomáhá při všech stavech vyčerpanosti. Jeho používáním se odstraňuje stres. Také snižuje duševní i fyzickou vyčerpanost, naopak zvyšuje schopnost soustředění při fyzické i psychicky náročné činnosti. Lze jej použít při prevenci chřipky, angíny a chorob horních cest dýchacích. Navíc oddaluje stárnutí. Posiluje i psychiku. Nelze se jím předávkovat a nevzniká na něj závislost.