Celoroční bydlení v mobilním domě

Hned několik plus mají mobilní domy. V posledních letech se o nich hodně mluví. Někteří lidé si však stále myslí, že se jedná o jakési domy na kolečkách, čímž v podstatě také pořád jsou, protože je stále můžete nechat přemístit, ale daleko častěji se v posledních letech využívají místo stavby klasického zděného domu. Vybírat si totiž můžete z více druhů, takže je k dispozici například také dřevostavba nebo objekt formou panelového systému.

sedací souprava v obývacím pokoji

V celoročních domech jde opravdu bydlet po celý rok a to naprosto bez rizika a zcela běžně, jako kdybyste bydleli ve zděném klasickém domě. V tom rozhodně nepoznáte rozdíl. Ano, stále jsou menší, protože se musí převést, takže jejich rozměry jsou omezené. Ovšem v dnešní době jde sestavit i tak velký dům, jako je běžný byt někde ve městě a to za podstatně nižší cenu. Vždyť si to porovnejte, kolik dáte za malou garsonku někde ve městě milionů a tolik možná ani nedáte za celý vlastní dům! To jsou velké rozdíly. Proto jejich cena zřejmě také rozhoduje. Mají vše potřebné a na ničem se rozhodně nešetří. Zateplení se provádí speciální technologií pomocí PUR pěny, takže v zimě Vám ani zima nebude. Navíc mají poměrně nízké měsíční náklady na provoz, takže domácnost jak lusk! K tomu musíme přičíst, že člověk má vlastní bydlení a vlastní soukromí.

Líbí se Vám podobná představa? V tom případě můžete zvážit celoroční mobilní domy Lavarohouse.

ložnice ve dřevě

Vlastní dům

Mnozí lidé v posledních letech raději preferují vlastní dům před bytem, a jestliže se rozhodnou pro vlastní bydlení, tak mají dvě možnosti. Buďto si nechat postavit dům, což značí velké náklady a hodně peněz, nebo stavět svépomocí, což každému neumožňuje čas ani zkušenosti. Třetí možností je, že si dům necháte postavit a přivést. Ihned se můžete nastěhovat a máte vystaráno! Žádné problémy ani žádné komplikace. Potřebujete přívod vody a elektřiny samozřejmě na místě na parcele a umožnit připojení k sítím, pak už můžete bydlet jako v běžném domě a můžete si dokonce některé typy nechat zkolaudovat a získat číslo popisné.