Solární sprchy se těší velké oblibě

Už jste slyšeli o solární sprše? Ještě ne? Nebo už ano? Tak si ve zkratce sdělíme její základní parametry a osvětlíme si, na jakém principu vlastně funguje a jaké je jejich primární využití.

voda kapka

Solární sprcha je v podstatě sprcha venku na zahradě. Praktické a snadno použitelné. Nepotřebuje žádný zdroj elektrické energie a její instalace je naprosto snadná, takže to zvládne každý zahradní – domácí kutil. Stačí přívod vody, se kterou se můžete omývat, oplachovat a pod kterou se budete sprchovat. Samozřejmě pouze studené vody, protože sprcha si teplou vodu sama nahřívá pomocí slunečních paprsků, které dopadají na její tělo. Postavíte ji na slunečné místo a v létě se může nahřát http://www.reflex.cz/clanek/komentare/82227/viceguverner-hampl-lze-strilet-slepymi-naboji-a-zaroven-za-sebou-nechavat-zastupy-mrtvych.html až na hodně vysokou teplotu, proto je u každé sprchy také regulace, přidáte si studenou a máte příjemně vlažné osvěžení. Sprchu můžete využít jen tak kdekoliv na zahradě třeba na chatě či chalupě po těžké dřině a po tvrdé práci s použitím přírodního mýdla lehce odbouratelného v přírodě nebo po celodenní relaxaci večer předtím než jdete spát, protože jste z horka zpocení a chcete se umýt, ale můžete ji využít také u bazénů, což by se dalo říct, že je primární účel použití.

voda ruka

Chcete využít sprchu venku na chalupě? Nechcete ji tam nechávat? Možná Vám bude více vyhovovat solární sprcha přenosná Chlorito.cz.

Tu nemusíte nikam instalovat, jedná se o přenosný typ, který zapojíte a snadno odpojíte.

Příjemný je fakt, že její tělo se samo nahřívá pomocí slunečního záření. Snadno se opláchnete, než vstupujete do venkovního zahradního bazénu. Jakmile si zaplavete a skončíte s rekreací, vyjdete ven, opláchnete své tělo z chloru a nemusíte vůbec vstupovat do domu, můžete zůstat venku a třeba se opalovat.

V koupací sezóně se sprcha stane velice vítaným pomocníkem. Pomáhá nám totiž udržovat optimální čistotu vody v bazénu tím, že se opláchneme, než do vody vstoupíme. Díky tomu bude voda v bazénu déle čistější bez nežádoucích bakterií, mikrobů, řas a sinic.